Диспетчеризація
Диспетчеризація
Котельні, теплові пункти, насосні станції, вентиляція
Системи диспетчеризації будуються на основі різних технологій:
– Scada,
– Мобільний додаток (IOT),
– Web-сервер.
Функціональне призначення системи диспетчеризації визначає її будову та вартість.
Нижче наведемо основні варіанти конструктивних рішень та їх особливості.
Диспетчеризація на базі SCADA
SCADA – це програмний продукт, який призначений для збору, обробки, зберігання, аналізу та візуального відображення даних з різних інженерних установок.
Така система передбачає постійний і безперервний контроль оператора за всіма процесами, що відбуваються. Контроль здійснюється з монітора комп’ютера, на який виведені, у вигляді мнемосхем, усі вузли та блоки контрольованої установки. На мнемосхеми наносяться всі поточні параметри.
Паралельно система scada здійснює запис до архіву всіх поточних параметрів. Це дає можливість у будь-який момент отримання будь-якого обсягу даних, за будь-який період часу. Дані відображаються у вигляді графіків або таблиць для зручності їх аналізу.
Система scada завдяки дуже широкому функціоналу ідеально підходить для великих і складних систем. Вона забезпечує безперервний контроль оператора за всіма процесами та можливість аналізу даних та подій. Це незамінно під час проведення робіт з оптимізації, і навіть ремонту, усунення недоліків тощо.
Недоліки системи SCADA
SCADA працює на операційній системі Windows. І вона не має у своєму складі мобільних додатків та push-повідомлень.
Тобто для швидкого отримання повної інформації про систему, персонал повинен знаходитись поблизу комп’ютера. Це особливо важливо у момент виникнення несправності.
При побудові системи диспетчеризації котелень, нерідко потрібно щоб персонал, який перебуває постійно одному й тому місці, швидко отримував всю необхідну інформацію і міг миттєво реагувати.
А для цього дуже зручно інтегрувати всю котельню в один мобільний додаток.
Тому ми часто рекомендуємо систему диспетчеризації на базі мобільного додатка.
Диспетчеризація на основі мобільного додатка (IOT)
Диспетчеризація на основі мобільного додатка – це технологія, що найбільш динамічно розвивається. Вона поєднує в собі все найкраще від Scada та зручність, яку дають мобільні пристрої.
Це спеціально розроблений мобільний додаток, в якому побудований зручний інтерфейс для управління обладнанням.
Програма здійснює безперервний збір даних з обладнання, яке виводиться на екран смартфона.
Дані зберігаються в архіві на сервері і відображаються на екрані смартфона у вигляді графіків. Графіки можуть будуватись за будь-який довільний проміжок часу.
Мобільний додаток має спеціальний розділ, який має назву “події”. Цей розділ призначений для відображення та зберігання всіх важливих подій, що відбуваються з обладнанням. Наприклад: аварійні сигнали, несправності, нештатне вимкнення, невихід на робочий режим та інше.

Таких подій може бути багато. Вони фіксуються у додатку з докладним текстовим описом та вказівкою дати та часу виникнення. Усі події можуть бути відображені у вигляді графіків за будь-який довільний проміжок часу.
Крім того, кожна подія, що відбувається, ініціює PUSH-повідомлення. В результаті людина миттєво отримує повідомлення про подію, навіть якщо вона не використовує телефон.
Ми застосовуємо тільки офіційні мобільні програми IOT, опубліковані в Google Play та APP Store.
Диспетчеризація на основі web-сервера
Це рішення найпростіше. Воно не має таких широких функціональних можливостей, як у системах Scada та мобільного додатка.
Web-сервер надає віддалений доступ до контролера управління обладнанням через інтернет-браузер. Таким чином Ви керуєте контролером через інтернет так, ніби перебуваєте поряд з ним. Відповідно, набір функцій визначається лише функціоналом контролера у цій системі.
Web-сервер не має жодних сповіщень про події. Тому Ви можете дізнатися про них тільки якщо у Вас буде відкрито вкладку контролера у браузері.
Диспетчеризація – приклади наших проектів
Система диспетчеризації котельні на базі web-сервера

Система керування з телефону котельні та теплопунктами багатоквартирного житлового будинку.

Система керування з телефону котлом та обладнанням у котельні приватного будинку.

Система диспетчеризації теплопункту на базі веб-сервера


Система охорони приміщень. Контроль доступу, повідомлення під час спрацювання, графік подій.
